Glosa: Zdravotníci útočí | E15.cz

Glosa: Zdravotníci útočí

Andrej Babiš
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: CTK

Jana Havligerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ministr financí rozehrál hru, která se může snadno zvrtnout v jeho neprospěch. Se svým zaklínadlem „budeme šetřit“ proti argumentu „mluvíme v zájmu pacienta“ dlouhodobě nemá šanci uspět. Přesvědčili se o tom všichni ministři zdravotnictví, a že jsme jich už měli. Podobně nejspíš dopadne i vicepremiér Andrej Babiš.

Zdravotníkům dochází trpělivost, a jak rychle se dokážou postavit do jednoho šiku, mu ukázali včera. Dva dny před zasedáním vlády, která se má znovu zabývat zvýšením plateb za státní pojištěnce, den před společným jednáním premiéra, ministra financí a šéfa rezortu zdravotnictví. Ti by si měli opět promluvit o tom, co dál. Jedná se přitom o nemalou částku, celkem téměř deset miliard korun, které by měly pomoci především nemocnicím. Kvůli výpadku regulačních poplatků i dluhům.

Oddělit zrno od plev se v tomto případě dá těžko, zvlášť když zájem na tom má jenom jedna strana. Vláda se ovšem k pomoci zdravotnictví zavázala v koaliční dohodě. A pod ní je podepsaný i šéf hnutí ANO.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.