Jana Havligerová: Předvolební trdlení | E15.cz

Jana Havligerová: Předvolební trdlení

Jaroslav Tvrdík
Jaroslav Tvrdík
• 
ZDROJ: Martin Pinkas

Jana Havligerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Předčasné volby vyvolaly pěknou melu nejen na politické scéně, ale jak to tak vypadá, především v samotných politických frakcích. Události se hrnou ráz na ráz, žaloby nevyjímaje. Jeden už to ani nestíhá sledovat, natož komentovat. Ostatně některé záležitosti snad ani komentář nepotřebují.

Takže tentokrát trochu telegraficky. V pětihvězdičkovém hotelu na Malé Straně v Praze se sešla silná pětka: místopředseda ČSSD Michal Hašek, jeho spolustraník exposlanec Jeroným Tejc, bývalý marketingový stratég Lidového domu Jaroslav Tvrdík a dva lidé ze SPOZ Martin Nejedlý a Miroslav Toman. Samozřejmě úplně náhodou, jak tvrdí všichni zúčastnění. Zemanovci vůbec čile pracují. Pražská organizace si do čela kandidátky postavila Miroslava Šloufa, bývalého přítele prezidenta Miloše Zemana. Nejspíš proto, že Šlouf je už jen bývalý přítel, pozici si udržel jediný den, ústředí strany ho nahradilo Zdeňkem Žákem, ministrem dopravy v demisi. Šlouf poté předsednictvu SPOZ vzkázal, že „jsou šaškové“. Žák má o kampani jasno. „Je to spíš o jednoduchém heslu, které je známé z pohádek „Věř a podle činu měř“, myslí si. To komunista Stanislav Grospič, který je lídrem kandidátky ve Středočeském kraji, na to jde ostřeji. „Bude to referendum o politice, která v Česku vládla dvacet let“. Předčasné volby zhodnotil také předseda LEV 21 Jiří Paroubek. Politická soutěž v naší zemi podle něj není ani rovná, ani férová. Tak do voleb nejde. Karty odhalil i miliardář Andrej Babiš, šéf hnutí ANO. Chce být ministrem financí.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.