Julie Urbišová: Trump dotahuje ztrátu, podporu hispánských uklízeček ale nemá | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Julie Urbišová: Trump dotahuje ztrátu, podporu hispánských uklízeček ale nemá

Julie Urbišová

Julie Urbišová

Hillary Clintonová dosud vycházela z většiny předvolebních průzkumů vítězně, Donald Trump ale týden před volbami ztrátu dotahuje.

Podle poslední ankety deníku Washington Post a televize ABC, která se uskutečnila minulý týden, ztrácí republikánský uchazeč o Bílý dům na exministryni zahraničí jen jeden procentní bod, což je v rámci statistické odchylky.

To je vítr do Trumpových plachet. Pokračuje v intenzivní kampani, v níž přesvědčuje, že to bude on, kdo vyhraje, a že právě on bude vítězem v nejdůležitějších státech, které rozhodují volby – Colorado nebo Pensylvánie (ačkoli jiné průzkumy ukazují naprostý opak). Trumpův tým teď volá hlavně do řad republikánů – právě teď musí strana ukázat, za kým stojí.

Manažer Clintonové: Šéf FBI používá dvojí metr, pomáhá Trumpovi

Kdoví, jak by průzkumy vypadaly, kdyby republikánský kandidát minulý týden (zase) nešlápl vedle tím, že přerušil šňůru předvolebních shromáždění a objevil se na slavnostním otevření nového hotelu Trump ve Washingtonu. „Dnešek je metaforou toho, čeho dokážeme dosáhnout v naší zemi,“ vzkázal voličům z nádherného sálu luxusní budovy. Média navíc okamžitě poukazovala na diskutabilní propojení byznysu a politiky.Hillary Clintonová mezitím investuje další statisíce dolarů do negativní kampaně namířené proti Trumpovi. Najímá hispánské uklízečky, které v emotivních rozhovorech vzkazují, že ani náhodou nebudou volit svého šéfa: „Trump námi pohrdá. My uklízíme jeho hotely, ale on nás jen uráží.“ Hillary samotná se zdá být v klidu. Dokonce natolik, že si v úterý našla čas na koncert britské zpěvačky Adele. Záhy se ukázalo, proč. „Jsem sice Angličanka, ale co se děje v USA, mě velmi ovlivňuje. Jsem na sto procent s Hillary. Miluji ji, je úžasná,“ vzkázala Adele z pódia.

Přestože takové prohlášení pro Trumpa zrovna nevyznívá, pokusil se z události vytěžit alespoň něco. Postěžoval si médiím, že jeho za odbočku z kampaně a účast na soukromé akci kritizují, a Hillary si přitom odpočívá bez jejich většího zájmu na jakémsi koncertu. Taky vám to připomíná zhruba 3. třídu základní školy?

Trumpovo vítězství může být pro trhy podobným šokem jako brexit, varují analytici


 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!