Komentář Bohumila Pečinky: Babiš chce ovládat, ne vládnout | E15.cz

Komentář Bohumila Pečinky: Babiš chce ovládat, ne vládnout

Komentář Bohumila Pečinky: Babiš chce ovládat, ne vládnout
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: profimedia

Bohumil Pečinka

Šest měsíců od parlamentních voleb, a standardní dohoda o budoucí vládě stále žádná. Takže jedinou jistotou je příslib premiéra v demisi Andreje Babiše, že do konce května chce mít konečně vládu s důvěrou.

Nenechme se mýlit. Ne každému dnešní stav-nestav vadí. Babišovsko-zemanovský svět reprezentující nadpoloviční část národa je v podstatě spokojený už se současnou situací, kdy se vláda omezuje na sliby a investiční akce v regionech. Tím ještě nikdo nikoho nezarmoutil.

Menší část národa se na povolební vývoj zmateně dívá, protože neodpovídá žádnému z dosavadních modelů vládnutí, kdy vítěz voleb usiloval o rychlou sněmovní důvěru a prosazování bodů z vládního programu.

V dnešním Česku není jasné, jak se vlastně politická moc distribuuje. Existuje tu parlamentní většina 115 poslanců ANO, KSČM a SPD, která si rozdala nejdůležitější funkce ve sněmovně. Za přihlížení těchto dvou stran dělá vláda ANO v demisi personální čistky na ministerstvech. Souběžně ANO jedná o vytvoření vlády s ČSSD a současně má přislíbenou toleranci od komunistů. V tom se skutečně vyzná jen jediný člověk – Andrej Babiš.

Za zmatení jazyků trochu můžeme i my novináři. Vytrvale se tváříme, že Babiš sestavuje koaliční vládu a pod tímto úhlem popisujeme šest povolebních měsíců.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu E15
Roční předplatnéod 1899 Kč

Roční rozšířené předplatné E15 Premium + Zlatá investiční mince Český lev 2018

Získáte roční printové předplatné magazínů E15 Premium (8 ks), zaměřené na témata z oblasti ekonomiky a byznysu. Více o magazínech E15 Premium zde.
Získáte zlatou 1/25 oz investiční minci Český lev 2018 standard. Mince Vám bude doručena poštou během ledna 2019. Nabídka platí pro 50 nejrychlejších nových předplatitelů.
Čtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
Měsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud