Komentář Martina Čabana: Pohled za humna | E15.cz

Komentář Martina Čabana: Pohled za humna

Martin Čaban

Šéf TOP 09 Kalousek onehdy poměrně státnickou statí vyzýval ke spojení všech demokratických sil od středu doprava, mluví se o užší pravicové spolupráci TOP 09 s ODS, lidovci koketují se Starosty. 

Zatím je to všechno jen ve fázi řečí, nicméně z debat vyplývá, že symbolem spolupráce demokratických sil by mohla být společná nominace prezidentského kandidáta. V tom případě stojí za to podívat se za naše západní humna.

Gazdík si namlouvá lidovce, výhradní spolupráci s Kalouskem nechce

Německá vládní strana CDU se rozhodla podpořit v nepřímé prezidentské volbě kandidáta koaliční SPD Franka-Waltera Steinmeiera. Má to mnoho důvodů a jedním z nich je sílící podpora protisystémových stran v čele s AfD a snaha netříštit tradiční demokratické síly.

Unionisté po měsících ostrých debat, z nichž kloudný vlastní kandidát nevzešel, dokázali udělat krok, který jistě není ideální, mnozí jej budou vykládat jako akt zoufalství, ale který v sobě zároveň nese hlubší smysl. Kolik českých politiků bude ochotno nejen vést srovnatelně státotvorné řeči, ale také přistoupit ke srovnatelně nepříjemným činům?

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!