Komentář Michaela Romancova: Ruské mosty a cesty nikam | E15.cz

Komentář Michaela Romancova: Ruské mosty a cesty nikam

Michael Romancov

Když Vladimir Putin slavnostně otevřel most spojující Krasnodarský kraj přes Kerčskou úžinu s okupovaným Krymem, nechal se slyšet, že jde o historický okamžik. Vždyť o výstavbě mostu se uvažovalo ještě za cara. A pak také každou dekádu existence Sovětského svazu. A až teď se díky nasazení dělníků zázrak podařil. Rusko má nejdelší most v Evropě! Sotva zapěl tuto chválu, usedl ruský prezident za volant nákladního Kamazu, slovy „tak pojeďme!“ zavelel sám sobě a jako první přejel po mostě. Ten dokonce mohl nést jeho jméno, což ovšem Putin skromně odmítl.

 

 

Pečlivě připravený triumfální přejezd z jedné strany na druhou stejně jako zmínka o zázraku hodně vypovídají o dnešním Rusku. Co například? V první řadě je třeba zmínit, že se anexí Krymu Rusko v Evropě, obrazně řečeno, ocitlo na druhé straně. A přes veškerou snahu se zatím nepodařilo vybudovat žádný politický most zpět. Moskva tvrdí, že jí současná situace naprosto vyhovuje. Ale socio-ekonomická situace země je všechno možné jen ne dobrá a prudký hospodářský růst, který měl údajně nastat po navázání těsných hospodářských vztahů s Čínou, se jaksi ne a ne uskutečnit.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu E15
fotoRoční předplatnéod 1899 Kč
foto

Roční rozšířené předplatné E15 Premium

Získáte cenově nejvýhodnější roční printové předplatné magazínů E15 Premium (8 ks), zaměřené na témata z oblasti ekonomiky a byznysu. Více o magazínech E15 Premium zde.
fotoČtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
fotoMěsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!