Kurier: Práce nekončí | E15.cz

Kurier: Práce nekončí

ilustrační foto
ilustrační foto
• 

Kurier

Share on Facebook Messenger
Pokaždé, když se vláda bije v prsa hrdostí a poukazuje na „své“ úspěchy na trhu práce, je třeba být opatrný. Úspěchy podnikatelů a vliv konjunktury jsou mnohem podstatnější než snaživé zásahy politiků.

Přesto fakt, že rakouská nezaměstnanost je nejnižší v EU, je důvodem k radosti. Se statistickými triky všeho druhu pracují všechny země EU. Stejně tak všichni vědí o nedobrovolně zkrácených úvazcích, sezonních pracích, smysluplných i nesmyslných rekvalifikačních programech, subvencovaných místech pro znevýhodněné nebo o všeobecně oblíbené práci načerno. Žádná statistika není víc než zajímavá momentka, a proto by bylo špatné skládat ruce v klín. Leží před námi celá řada výzev. Firmy varují před nedostatkem kvalifikovaných pracovních sil. Ekonomové varují, že mírné oživení se může snadno stát minulostí. A starší občané či lidé po rodičovské dovolené ze současného uvolnění na trhu práce nijak netěží. To nelze podceňovat.

Autor: Kurier

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.