Martin Čaban: Střelba od boku | E15.cz

Martin Čaban: Střelba od boku

Lázně
Lázně
• 
ZDROJ: ctk

Martin Čaban

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Do systému českého zdravotnictví se stále intenzivněji hlásí další hráč – Ústavní soud. Brněnští soudci zrušili indikační seznam lázeňské péče a použili stejný argument jako při rušení nadstandardů – omezuje-li se rozsah péče, musí se tak dít zákonem, ministerská vyhláška nestačí.

Připomeňme, že ministerskými úhradovými vyhláškami se de facto řídí drtivá většina toků peněz ve zdravotnictví. De iure sice přichází jejich čas až po selhání dohodovacího řízení mezi zdravotníky a pojišťovnami, ale tato řízení selhávají v devíti případech z deseti.

Pozice úhradových vyhlášek je asi pevnější, ale nelze popřít, že vyhláška, která „pustí“ do systému méně peněz, omezí rozsah péče. Bude ji tedy muset nahradit zákon? Budeme mít expanzivní úhradové vyhlášky a restriktivní úhradové zákony? Těžko se zbavit pocitu, že ústavní soudci v tomto případě pálili tak trochu od boku.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.