Tereza Zavadilová: Alespoň to logo | E15.cz

Tereza Zavadilová: Alespoň to logo

Předseda ODS Petr Fiala ve volebním středisku Občanské demokratické strany v Praze
Předseda ODS Petr Fiala ve volebním středisku Občanské demokratické strany v Praze
• 
ZDROJ: ctk

Tereza Zavadilová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
ODS si na sobotu svolala ideový kongres. Je jasné, že partaj není v lehké situaci – je zavalena „kmotrovskou“ minulostí, chce se této zátěže zbavit a prezentovat se jako strana slušných lidí. Jedním z vývodů kongresu proto je sdělení, že ODS je proměněná strana, strana změny.

Co do ideových záležitostí toho kongres ale moc nového nepřinesl: ODS chce nepřijmout euro (jako by to byla otázka dne), nepřijímat uprchlíky a ponechat protiruské sankce (stejně jako vláda), dávat sociální dávky těm, co chtějí pracovat (zaměstnancům?), snižovat daně (návrh na rovnou daň 19 procent by ve výsledku daně zvýšil), podporovat konzervativce v protiunijních stranách (jako by na to někdo čekal). Tak.

ODS také slavnostně představila nové logo. Má odrážet změnu, kterou strana prochází. Problém je ten, že v grafickém designu je teď módní retro. Nové logo ODS tak trochu vypadá jako z doby před dvaceti lety.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.