Tereza Zavadilová: Život může zabíjet | E15.cz

Tereza Zavadilová: Život může zabíjet

Cigareta, kouření.
Cigareta, kouření.
• 
ZDROJ: CTK

Tereza Zavadilová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Při pohledu na nápisy na krabičkách cigaret se zdá, jako by se činitelé odpovědní za boj proti kouření rozhodli na kuřácích spáchat genocidu. Marketéři a psychologové z toho mohou mít radost – v praxi se dozví, jak mocně podprahová sdělení a sugesce fungují.

Pokud se věc zdaří, všichni kuřáci (a lidé v jejich okolí) do pár let předčasně zemřou pomalou a bolestivou smrtí, nejpravděpodobněji na rakovinu, ještě předtím se budou potýkat s neplodností, impotencí a také oslepnou.

Z tohoto úhlu pohledu je australský nápad dávat kromě těchto prorockých nápisů na krabičky cigaret místo jejich značek jen výmluvné snímky z pitevny, vlastně šťastný - proces se jen urychlí. Přimlouvám se ale za to, aby tato hřivna zůstala nezakopána. Je spousta konzumentů jiných výrobků a služeb, se kterými se také lze takto vypořádat.

Pár námětů: na obalech čokolád a sladkých limonád by mohl být morbidní obrázek amputované diabetické nohy. Uzeniny mohou doprovázet ilustrace rakoviny střev. Vínu, pivu a lihovinám by slušely obrázky bezdomovců, lidí pobodaných v hádce a samozřejmě cirhózy jater. Karoserie automobilů by místo barev mohly nést obrázky krvavých nehod z dálnice.

Jsi to, co kouříš

Chronická obstrukční plicní nemoc: Nebezpečnější než rakovina!?

Pro kuřáky, kteří se tohoto pokusu na sobě účastnit nechtějí, je řešení: muži si mohou vybírat cigarety s nápisem varujícím před kouřením v těhotenství, ženám doporučuji ty s poškozením spermatu. Anebo si mohou dávat cigarety do obalů či tabatěrky, aby se jim stokrát opakovaná lež nestala krutou pravdou.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.