Zápisník Daniela Nováka: Vánoce v ČEZ | e15.cz

Zápisník Daniela Nováka: Vánoce v ČEZ

ČEZ
ČEZ
• 
ZDROJ: CTK
Daniel Novák

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Praha hodlá vypsat zakázku za více než jednu miliardu korun na dostavbu a rekonstrukci Průmyslového paláce. Projekt počítá s výstavbou repliky levého křídla, které při požáru v roce 2008 lehlo popelem. Uskutečnění plánu ale ještě podléhá schválení nového vedení metropole. Nezbývá než doufat, že zas někdo náhodou nenechá při výstavě ve stánku zapnutý plotýnkový vařič.

Dozorčí rada ČEZ prověří opční program společnosti. Členové vedení firmy si jen za letošních prvních pět měsíců díky opcím přišli na skoro 24 milionů korun. I kdyby jim opce zrušili, tak na letošní Vánoce už by to stačit mohlo.

Každá pátá firma v Česku není aktivní, vyplývá z dat společnosti Bisnode. Obchodní rejstřík je kvůli tomu zaplevelený prázdnými skořápkami. Na obzoru už je však řešení. Podle plánované novely zákona o obchodních korporacích bude možné zrušit takovou společnost, která do sbírky listin neuloží dvě účetní závěrky po sobě. Což bude velká novinka i pro spoustu firem, které jinak normálně fungují.

E-shopy očekávají rekordní vánoční nákupy. Přes internet by lidé měli v klíčové části roku utratit kolem 44 miliard korun. Otázka je, kdo to rozveze. Neduhy České pošty při doručování jsou známé, často se nevyznamenávají ani soukromí dopravci. Všem společně asi nezbývá než věřit, že to za ně nakonec zase odmaká Ježíšek.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery