Zápisník Dušana Kütnera: Není kniha jako kniha | E15.cz

Zápisník Dušana Kütnera: Není kniha jako kniha

Dušan Kütner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Předvolební bible Andreje Babiše s názvem O čem sním, když náhodou spím není až tak standardní knihou, jak by se mohlo zdát. Alespoň podle Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí, který hnutí ANO za knihu udělil pokutu 31 tisíc. Části knihy totiž neobsahovaly údaje o zadavateli a zpracovateli a hnutí tak porušilo volební kampaň. Jestli Babišovo knižní opus magnus skončí jednou v Levných knihách za devět korun za výtisk, jak se to stalo spisům exprezidenta Václava Klause, bude mít hnutí co dělat, aby tržby z prodejů na pokutu vůbec stačily.

Billboardy po Praze hlásají, že knihu vydal i prezident Miloš Zeman. Samozřejmě opět jen tak a nikoli v rámci předvolebního boje. Sbírka rozhovorů je pokračováním úvodního veledíla s názvem Tato země je naše. Druhý díl nese rovněž dvojsmyslný název Dokážeme si vládnout sami. Tak jen doufejme, že tím „my“ a „naše“ nemyslí jen sebe, Mynáře a Ovčáčka, případně své proruské přátele.

Exposlanec a exhejtman Michal Hašek si ke své práci právního koncipienta přibere menší bokovku u poslance Jiřího Běhounka (za ČSSD). Bude mu radit v oblasti právních analýz a konzultací. Za tento zodpovědný job si vymínil plat tisíc korun a kartu umožňující vstup do sněmovny. Skromný to člověk, že – pouhou tisícovku. Ale nebojte, zadarmo to fakt není – ta karta má z politického hlediska mnohem vyšší, až nevyčíslitelnou hodnotu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video