Amazon a Netflix: Zlatá éra filmu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Zápisník Dušana Kütnera: Zlatá éra filmu

Dušan Kütner

Dušan Kütner

Zahraniční filmaři loni utratili v Česku téměř devět miliard korun. Je to nejvíce od roku 2010, kdy stát zavedl takzvané filmové pobídky. Bezpochyby se opět najdou hlasy, že by český stát neměl dotovat štáby často hvězdného složení. Ale tohle opravdu nejsou dotace – peníze dostanou, až skutečně prokážou, že je utratili. A devět miliard korun pro ekonomiku už skutečně není málo.

Vláda se opět pokusí prodat nepotřebné podniky, které zcela či částečně vlastní. Mimo jiné i vyškovský pivovar, jehož se nemohla léta kvůli restitučním sporům zbavit. Tak jej kdysi pronajala, spolumajitelé se rozhádali, zastavili výrobu a soudí se. Kdo ví, jestli se po těchto peripetiích vůbec nějaký nový zájemce najde.

Praha chystá další opravu Karlova mostu, tentokrát hodlá zkontrolovat 60 tisíc kamenů lícového vnějšího zdiva. Zřídila kvůli tomu i komisi složenou z odborníků. Kdo si vzpomene na průšvihy při předchozí opravě svrchní části jedné z nejcennějších tuzemských památek, bude si téměř přát, aby komise k žádnému rozhodnutí nedospěla.

Zápisník Jany Havligerové: Babiš objevil Czechii

Zahraniční filmaři přinesli české ekonomice rekordních devět miliard korun

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!