Zápisník Jana Pavce: Brutální láska | E15.cz

Zápisník Jana Pavce: Brutální láska

Jan Pavec

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

I ty sebeošklivější stavby si vždycky nakonec najdou své příznivce, když má dojít na jejich bourání. V Plzni si před sedmi lety našel obhájce i místními příznačně pojmenovaný kulturní „Dům hrůzy“, nyní zase najednou všichni doceňují architektonickou hodnotu bouraného brutalistického komplexu Transgas v Praze. Jen jestli se takové vášně vzedmou i tehdy, až se bude bourat to, co vznikne místo nich.

Jsou věty a slovní spojení, kterých se už nikdy nezbavíte. Humanitární bombardování, přelet rakve nad Národním divadlem nebo zpovykaní Pražáci. Naposledy se o tom přesvědčila ministryně průmyslu Marta Nováková svým výrokem o tom, že by mobilní data mohla zlevnit, kdyby je Češi více využívali. K PR katastrofě vždycky stačí jen krůček. Možná i kvůli tomu chtějí politici i lidé z byznysu chodit na klasické rozhovory čím dál méně.

Finanční správa ustoupila společnosti Huawei a zrušila výběrové řízení, ze kterého předtím telekomunikační firmu vyloučila. O rychle vydobytou světovou slávu bojovníků proti čínskému gigantovi možná zase rychle přijdeme.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video