Zápisník Jana Pavce: Ficova kalkulačka | E15.cz

Zápisník Jana Pavce: Ficova kalkulačka

Jan Pavec

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Světová i česká média jsou plná slov „lithium“ a „baterie“. Ty by měly nahradit spalovací motory a významné místo mají najít i v distribučních soustavách. Nezbývá než doufat, že s rostoucí poptávkou výrobci udrží i bezpečnostní standardy. I když jsou lithium-iontové baterie obecně velmi bezpečné, případy vybuchujících telefonů Samsung nebo elektronických cigaret vybízejí k opatrnosti.

Hlavně česká média jsou plná Andreje Babiše. Spekuluje se o tom, jestli může žádost policie o jeho vydání k trestnímu stíhání zhoršit výsledky ANO v říjnových parlamentních volbách. Čekat se to nedá. Jedním ze základních pojmů v PR je konzistence a nový vývoj v kauze Čapí hnízdo Babišův obraz nijak zásadně nemění.

Naopak se ho snaží vytěžit pro posílení svého příběhu o boji se systémem. Neuškodí ani to, že se jedná o „zvlášť závažný zločin poškozování zájmů Evropské unie“. Zbojnictví proti Bruselu se totiž v Česku nosí.

Mnohé české Rumcajse překvapil slovenský premiér Robert Fico. Ten uvedl, že jeho prioritou je spíše zůstat v jádru Evropské unie než spolupracovat v rámci visegrádské čtyřky. Jeho strana Smer je sice papírově levicová, nejvíce se ale zabarvuje podle průzkumů veřejného mínění. Kdo ví, co Ficovi pomohlo k tomuto výroku o zahraniční politice. Možná to byla obyčejná kalkulačka.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video