Zápisník Jany Havligerové: Politika na vlně vášní | E15.cz

Zápisník Jany Havligerové: Politika na vlně vášní

Zakrytá socha maršála Koněva budí vášně.
Zakrytá socha maršála Koněva budí vášně.
• 
ZDROJ: ČTK

Jana Havligerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Sociální demokraté se domáhali zařazení tématu zdravotnictví na jednání koaliční rady. Premiér Andrej Babiš to označil za vtip, ba za drzost. Jistě, rozhoduje přece gosudar. Takže z rezerv zdravotního pojištění – po zásahu premiéra – dostanou vybrané nemocnice příští rok dalších šest miliard nad úhradovou vyhlášku.

Nejvyšší kontrolní úřad se obává, že přijde-li recese, může být hůř než před deseti lety. Podle jeho stanoviska ke státnímu závěrečnému účtu
za rok 2018 jsou rozpočty nastaveny tak, že i mírné ekonomické ochlazení může způsobit vysoké schodky. Vyloučeno. Hnutí ANO a jeho šéf mají přece šetření v DNA.

Zastupitelé Prahy 6 rozhodli, že pomník ruského maršála Ivana Koněva nahradí městská část pomníkem osvobození Prahy na konci druhé světové války. Na jeho návrh vypíše radnice otevřenou výtvarnou soutěž, pro maršálův hodlá najít jiné místo. Proč je nutné, aby na každém plácku stála socha, radnice nesdělila. Je tady kromě 33 zastupitelů ještě někdo, kdo si myslí, že nový monument bude vzbuzovat méně vášní než ten Koněvův?

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video