Zápisník Jany Havligerové: Starostové jsou zrádci | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Zápisník Jany Havligerové: Starostové jsou zrádci

Jana Havligerová

Jana Havligerová

Lidovci jsou překvapeni, že hnutí Starostové a nezávislí představilo hned dva dny po rozpadu společné volební koalice nové heslo a logo. „Překvapuje mne, že STAN má hotové logo, grafiku a představuje koncept kampaně ani ne osmačtyřicet hodin po rozhodnutí o tom nejít na naše kandidátní listiny. Je vidět, že to měli připravené už delší dobu,“ konstatoval šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Takže zradu vlastně chystali Starostové. Jinak by poté, co lidovci vypověděli koalici, přilezli ke křížku.

Vítězem sněmovních voleb by se v červenci podle společnosti Median stalo hnutí ANO se ziskem 27,5 procenta. Druzí komunisté by měli 14,5 a třetí ČSSD 14 procent. První trojka už delší dobu vykazuje stabilní preference, za povšimnutí stojí, jak rostou straně Svobody a přímé demokracie. Ta by se se ziskem 5,5 procenta dostala do sněmovny. Pokud to takhle půjde dál, kardinální povolební otázkou se stane, kdo bude ochoten spolupracovat s Okamurou.

Ředitel městské policie Prahy 1 Miroslav Stejskal si došlápl na pražské strážníky za to, že za letošní první pololetí – ve srovnání se stejným obdobím vloni – vyřešili až o polovinu méně přestupků. Od prvního srpna mu proto podřízení budou po každé směně posílat e-mail, v němž uvedou počet přestupků, kterými se zabývali. Zaměřit se mají na cyklisty, jezdce na koloběžkách či segwayích. Hoši do toho! Za Prahu krásnější.

Lidovci řeší další podobu kampaně. Se Starosty si někde budeme konkurovat, přiznává Jurečka

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!