O šancích a pastech - zápisník Jaroslava Bukovského | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Zápisník Jaroslava Bukovského: O šancích a pastech

Jaroslav Bukovský

Jaroslav Bukovský

Hned po inzerci na roušky a závoz jídla se na Čechy pobývající v té či oné karanténě sesypou na internetu reklamy na investice. Evropské akcie padly o třetinu a s pořádnou mírou kreativity se dá nabídka i přesvědčivě odkomunikovat. Pro investory jde o sázku na úrovni procházky po okraji střechy s páskou přes oči. Pokud zisky firem propadnou o více než třetinu, jsou nyní akcie stále drahé. Možná je lepší pustit si film.

O co na jedné straně zisků ubude, jinde může přibýt. Virus může způsobit největší strukturální výhybku ekonomiky od všeho kontaktního a kamenného směrem k on-linu za posledních drahně let. Nový investorský pokřik Dáme on-line, a potažmo technologie, nemusí být od věci. Ačkoli z Číny virus vzešel, země koronu rychle vymetá. Za měsíc dva tak proti sobě bude stát čínská ekonomika po rekondici proti torzu zbytku světa. Cesta vzhůru nemusí být složitá. 

Borec na konec: Podle Donalda Trumpa by mohl koronavirus stáhnout americkou ekonomiku do recese. Není nad vizionářské slovo státníka. 

Glosa Terezy Zavadilové: Proč „bazuky“ centrálních bank nefungují a akcie padají dál

Komentář Julie Urbišové: Kdo dá americkým dětem najíst
Jaký bude „nový normál“. Kdo budou vítězové a poražení pandemie?

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!