Zápisník Martina Čabana: Každému dle zásluh | E15.cz

Zápisník Martina Čabana: Každému dle zásluh

Miloš Zeman
Miloš Zeman
• 
ZDROJ: Vackova Anna

Martin Čaban

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Když dojde na elektronizaci vládnutí, vyplatí se naslouchat Estoncům. Všechny prvky digitalizace státní správy, kolem nichž zbytek Evropy opatrně krouží, v Estonsku zhruba deset let fungují. Na konferenci Digitální Česko 2018 vystoupil předseda estonské Reformní strany Hanno Pevkur. Představil pět pravidel úspěšného e-governmentu – jasné politické vedení, přínosy pro všechny zúčastněné, volné prostředí bez restrikcí, důraz na globální trh a jednoduchost. Z hlediska české elektronizace vládnutí se tím ledacos vysvětluje. Selháváme ve všech pěti bodech. Inu, každý má takový e-government, jaký si zaslouží.

Loni v květnu hrála před místem pražského volebního sjezdu KDU-ČSL jakási kapela staropražské rozverné písně. V neděli před kulturním domem Střelnice, kde se konal sjezd sociální demokracie, postávali aktivisté se zalepenými ústy a transparenty varujícími stranu před spoluprací s Andrejem Babišem. Posléze přijeli také fanoušci hlavy státu s přáním „Ať žije Zeman“. Inu, každý má takový doprovodný program, jaký si může zrovna dovolit.

Prezident Miloš Zeman se svým fanouškům vyhnul a přijel na Střelnici jinudy. Vystoupil před sociálními demokraty, pochválil se, urazil polovinu delegátů a sdělil, že ČSSD by měla jít do vlády, ale s patnácti poslanci je prý směšné se ucházet o ministerská křesla. Inu, každý má na sjezdu takové hosty, jaké si pozve.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.