Zápisník Michala Šenka: O zářné budoucnosti | E15.cz

Zápisník Michala Šenka: O zářné budoucnosti

Michal Šenk

Už jen tři roky a zákazníci Uberu si budou moci objednat cestu létajícím taxíkem. Již příští rok se začne stavět město budoucnosti.

Tedy tak jej nazývá sám autor, japonská automobilka Toyota. Energie potřebná pro chod města bude získávána z vodíkových článků a dopravu budou zajišťovat autonomní vozy. Umělá inteligence bude všude, třeba v podobě robotů v každé domácnosti. Dvacátá léta začínají slibně. Aspoň podle prezentací na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas.

A bude ještě líp. Česká spořitelna zavedla každý měsíc den volna navíc, finská premiérka Sanna Marinová zase plánuje čtyřdenní pracovní týden. Zlé jazyky sice přezdívají novou premiérku soudružkou, negativní hlas k tomuto plánu ale těžko najít. (Finská vláda po uzávěrce deníku E15 popřela, že by uvažovala o zavedení čtyřdenního pracovního týdne. V uplynulých dnech o podobné možnosti spekulovala média. - pozn. red.)

Nyní na skok do USA. V roce 2017 zemřel v Kalifornii dvouletý chlapec poté, co se na něj převrátila komoda. Agentury teď přinesly zprávu, že rodiče na výrobci komody, švédském nábytkářském řetězci IKEA, vymohli odpustek ve výši 46 milionů dolarů. Jde o nejnákladnější urovnání sporu ohledně odpovědnosti za smrt dítěte v historii USA a nejspíš i světa. Teď tedy víme, že lidský život stojí miliardu korun.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!