Zápisník Michala Tomeše: Vše při starém | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Zápisník Michala Tomeše: Vše při starém

Zápisník Michala Tomeše: Vše při starém
Taxislužba
• 
ZDROJ: profimedia.cz
Michal Tomeš

Michal Tomeš

Pražští taxikáři se znovu sešli na Strahově a opět vyzvali zákonodárce, aby odmítli chystanou novelu, která definitivně zlegalizuje fungování přepravních aplikací. Protestního pochodu na Malostranské náměstí se však účastnilo pouhých čtyřicet řidičů, tedy asi půl procenta všech taxikářů v hlavním městě. Jejich pověsti se tak možná blýská na lepší časy.

Pokud by se „tradiční“ taxikáři svých milovaných taxametrů a střešních svítilen vzdát nechtěli, nemusejí si zoufat. Volných pracovních míst je totiž na trhu rekordních 340 tisíc. Zájem je nejen o pracovníky v zemědělství nebo gastronomii, ale také v cestovním ruchu, kde se taxikáři cítí jako ryby ve vodě.

Při starém zůstává situace i na realitním trhu, který podle analytiků i politiků ohýbají investiční nákupy nemovitostí. U spekulantů totiž ročně může skončit až polovina prodaných bytů v hlavním městě, většina z nich pak míří do dlouhodobého pronájmu. Generaci lidí mladších třiceti let to už naštěstí nemusí trápit, jako například autora těchto řádků, který veškeré vyhlídky na vlastní bydlení preventivně vzdal.

Prodeje bytů klesají. Ceny ale zatím dál rostou

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!