Zápisník Nguyen Thuong Ly: Brexit a čaj | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Zápisník Nguyen Thuong Ly: Brexit a čaj

Nguyen Thuong Ly

Nguyen Thuong Ly

U populistů je přetlak. Z hnutí Tomia Okamury SPD odešli hned tři poslanci – Lubomír Volný, Marian Bojko a Ivana Nevludová. Založili si vlastní hnutí Jednotní Alternativa pro Patrioty, což je tak tvrdý češtinářský oříšek, že ho snad rozlousknou jen jejich případní voliči.

Od občanských demokratů byl zase nucen odejít Václav Klaus mladší, který už určitě peče s tatínkem nové hnutí. A aby toho nebylo málo, oficiálně se již u ministerstva vnitra zaregistrovalo avizované hnutí List Jaromíra Soukupa. Tak schválně – kdo půjde první s Volným ven poměřit své síly?

K mnohem klidnějšímu odchodu vyzvala Brity anglikánská církev. Věřící by měli o brexitu diskutovat nad dobrým čajem a modlit se za budoucnost země. Čaj je vůbec skvělá analogie k odchodu z EU. Představte si, že vám spolubydlící přinese čaj a zeptá se, zda chcete nechat čajový sáček v šálku. Což je složité rozhodování. Pokud sáček – míněna tím Británie – v hrnku necháte, sáček oslabí a čaj – rozuměj EU – bude možná příliš silný. Když ho vytáhnete, čaj bude sice slabší, ale sáček, byť silnější, zamíří rovnou do koše. To jsou dilemata.

Zápisník Jiřího Liebreicha: Nenabiješ, nevyjedeš
Glosa Martina Čabana: Přijatelnost a ODS

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!