Zápisník Nguyen Thuong Ly: Jak slepit koalici | E15.cz

Zápisník Nguyen Thuong Ly: Jak slepit koalici

Nguyen Thuong Ly

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Vládní prázdniny jsou sice v plném proudu, ministryně financí Alena Schillerová za ANO však pilně vyjednává o rozpočtu s koaliční ČSSD.

Sociální demokraté totiž požadují pro své rezorty dohromady až 18 miliard navíc oproti prvnímu návrhu. Schillerová už částečně vyhověla ministerstvu zemědělství, souboj s ministryní práce Janou Maláčovou ji teprve čeká. Jestli Schillerovánechce, aby se naplnily předpovědi komentátorů, že vláda padne s rozpočtem - bude muset zatlačit slzu a otevřít kasu.

Nějakou tu miliardu navíc chce i rezort kultury, který nemá ministra. Řídí ho náměstek René Schreier, jehož pověření považují opoziční politici za nezákonné. Schreier by prý rozhodně neměl vyjednávat o rozpočtu. Inu, mocenský boj mezi ANO, ČSSD a Hradem zřejmě nejvíce odnese kulturní obec.

Rozjitřené emoce jsou i v pražské koalici podvedením pirátského primátora Zdeňka Hřiba. Napětí mezi Piráty a TOP 09 se zvyšuje. Šéf TOP 09 Jiří Pospíšil už avizoval, že kvůli sporu o Pražskou plynárenskou možná přehodnotí setrvání v koalici. Však už se vzadu hlásí ODS.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.