Zápisník Petry Jansové: Lék pro české restaurace | E15.cz

Zápisník Petry Jansové: Lék pro české restaurace

Petra Jansová

Někteří si pražské vylidněné ulice bez davů turistů vychutnávají, živobytí jiných je ohroženo. Vládní opatření se dotýkají především majitelů a provozovatelů restaurací. Na nedostatek zákazníků doplatila například Kuchyň z gastronomické sítě Ambiente. Podnik na Pražském hradě je od pátku v insolvenci. A soudě podle všeho nebude jediný.

Restaurace, které uzavírku přežijí, čeká ještě spoustu horkých měsíců. Na radikální proměny konceptu se musejí připravit i ty nejvyhlášenější, obzvlášť pak ty, které těží především z turistického ruchu. Lékem může být změna jídelníčku nebo ještě větší důraz na lokálnost. Třeba obtíže tuzemských restauratérů přinesou jen samá pozitiva zákazníkům.

Léčbu na problémy s výpadkem lidí bude muset najít i české stavebnictví. Možnou cestou k získání rychlejšího bydlení může být třeba 3D tisk betonem. Pandemie zrychlila experiment sochaře Michala Trpáka, který ještě letos robotickým ramenem vytiskne celoročně obyvatelný dům. A co třeba vytisknout českým hospodám zákazníky?

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!