Zápisník Vladana Gallistla: Korona ve slevě | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Zápisník Vladana Gallistla: Korona ve slevě

Vladan Gallistl

Vladan Gallistl

Po lednových výprodejích přichází koronavirový výprodej, který odstartoval právě včera. Slevy jsou masivní a kdo nenabízí přinejmenším 30 procent, jako by vůbec nebyl. Obchody se tak po nuceném zavření snaží nalákat zákazníky, navíc se potřebují na poslední chvíli zbavit jarních kolekcí.

Realitní třesk se blíží, o čemž svědčí i to, že společnost Airbnb propustí téměř čtvrtinu svých zaměstnanců. V minulých letech právě vyšší výnosy z krátkodobého ubytování turistů hnaly ceny bytů v centru Prahy do nesmyslných výšek. Nyní nastává opačný trend, který se již projevuje v propadech cen nájmů. Pokles cen bytů bude logicky následovat. A o tom, že část majitelů, kteří si vzali na byznys úvěry, bude muset reality prodat, není vůbec třeba pochybovat.

V příštím roce se bude refinancovat značná část domácností, které si vzaly hypotéku v roce 2016, kdy ceny úvěrů na bydlení byly na minimu. Pokud banky budou pokračovat v politice vysokých cen hypoték, mohou tyto domácnosti zažít nepříjemné překvapení. A to v době, kdy nezaměstnanost poroste, což se nedá říci o příjmech. Realitní trh tak může dostat další ránu.

„Koronavýprodej“ se rozjíždí. Obchodníci se předhánějí ve slevách

OBRAZEM: Otevření zahrádek u restaurací zhatilo počasí

OBRAZEM: Pařížská v hibernaci. Ulici luxusních butiků chybí cizinci

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!