„Koronavýprodej“ se rozjíždí. Obchodníci se předhánějí ve slevách | E15.cz

„Koronavýprodej“ se rozjíždí. Obchodníci se předhánějí ve slevách

Michal Nosek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Obchody v nákupních centrech přivítaly první zákazníky. K jejich nalákání a zlomení bariéry strachu z viru obchodníci přistoupili k výrazným slevám. Za polovinu se tak dá nakoupit oblečení i obuv.

Po dopolední chabé návštěvě se obchodní centra v Česku začala zaplňovat. V největším, OC Westfield na pražském Chodově v průběhu dne obchodníci předpokládali zhruba poloviční návštěvnost, než za normální situace. Dominantu výloh u většiny obchodů v nákupních centrech tvoří plakáty oznamující rozličné slevy až do výše padesáti procent.

„V celém obchodním centru očekáváme dvacet tisíc návštěvníků. To je zhruba polovina běžného provozu,“ uvedla krátce po otevření Karolina Šustrová, provozní ředitelka společnosti Unibail-Rodamco-Westfield, která obchodní centrum na Chodově a řadu dalších spravuje. 

V nákupní galerii Palladium vyhodnocovali prodejci situaci obdobně. „Ožilo to, lidé začínají chodit. Pomalu to hodinu od hodiny narůstá, ale jsme tak na třetině běžných prodejů,“ odhadla prodavačka v obchodě se sportovním zbožím Alpine Pro. Obdobné odhady měl i personál v obchodech s obuví a oblečením. V centru města si obchodníci stěžují zejména na absenci turistů, na nichž je řada z nich závislá, protože přinášejí až dvě třetiny tržeb.

Po dvouměsíční pauze mohla v Česku opět otevřít obchodní centra, venkovní zahrádky restaurací či kadeřnictví. Povoleny jsou již také akce do 100 lidí, což se týká divadel, kin či muzeí, mší nebo sportovních tréninků. Školy se dnes otevřely pro žáky devátých tří základních škol a maturanty. Jde o největší vlnu uvolňování opatření přijatých kvůli epidemii koronaviru v březnu. Další rozvolnění vláda plánuje na 25. května, kdy se počítá třeba s otevřením hotelů nebo vnitřních prostor stravovacích zařízení.

 

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video