Co si přečíst v létě? Vybíráme z titulů, na kterých právě teď ušetříte

Zdroj: Audioteka CZ

Ke svému konci se chýlí Červen měsíc audioknih, který již po sedmé pořádá Audioteka. Jen pár dní zbývá, abyste si audioknihovnu doplnili za jednotnou akční cenu 249 Kč. To v případě vybraných titulů znamená slevu přesahující 50 %.

Právě probíhá třetí a závěrečná etapa tradiční akce, která končí 30. června 2024. Za zvýhodněnou cenu nabízí více než stovku titulů napříč žánry. Nejčetněji jsou zastoupeny detektivky, thrillery, fantasy  a sci-fi, které patří u posluchačů Audioteky k nejoblíbenějším. Velký výběr je i v kategorii osobní rozvoj. Nechybí ani společenská próza a biografie či vzpomínky.

Severská sázka na jistotu

K našim tipům patří titul Zatmění, jehož autorem je Jo Nesbø.  Získal ocenění Nejprodávanější audiokniha v anketě Český bestseller 2023. Přináší třináctý příběh detektiva Harryho Hola. Ten se vrací domů z Los Angeles, kde se marně snažil upít se k smrti. V patách má vymahače dluhů a před sebou vyšetřování vraždy dvou mladých žen. Ze zločinu je obviněn známý realitní magnát. Pokud Harry do deseti dnů najde skutečného vraha, zachrání několik lidí najednou. Čas letí jako splašený, vrah je vždy o krok napřed a krvavé zatmění se neúprosně blíží. Jak tohle dopadne? Poslechněte si v podání Davida Matáska.

 

Audioteka CZ

Na skok do historie…

Příznivce historických dobrodružných příběhů může zaujmout například Invictus, jeden z dílů série Quintus Licinius Cato od Simona Scarrowa. Je rok 54 našeho letopočtu a Římu vládne císař Claudius. Mocná říše se rozrůstá a podmaňuje si stále nová území – také díky svým skvěle vyzbrojeným a vycvičeným legiím. K vynikajícím legionářům patří i dva přátelé, prefekt Cato a centurion Macro. Po těžkých bojích v Británii se vracejí zpět do metropole, aby z rukou císaře převzali vyznamenání za zásluhy. Vzápětí jsou ovšem oba odveleni do Hispánie, kde právě vypuklo povstání. Cílem Catonovy kohorty je stříbrný důl Argentium, který má nejen pro císařství, ale i pro jejich další život zásadní význam. A navíc se z něj záhadně ztratil vytěžený drahý kov. Vypráví Marek Holý.

Audioteka CZ

… do budoucnosti…

Zamýšlíte se občas nad tím, co znamená být člověkem v současné chaotické době? Stejnou otázku si klade i Noah Harari, autor bestsellerů Sapiens a Homo deus. V titulu 21 lekcí pro 21. století se zabývá současností a dobou, která bude bezprostředně následovat. V jednadvaceti kapitolách věnovaných jednotlivým závažným problémům zkoumá, jaké důsledky pro člověka bude mít využívání robotů a umělé inteligence, jak se vypořádáme s životem ve světě zaplavovaném falešnými zprávami nebo jakou váhu bude mít národní a náboženské cítění. Upozorňuje na řadu zásadních politických, technologických, sociálních a existenciálních otázek, jež před námi vyvstávají. Načetl Luboš Ondráček.

Audioteka CZ

… i do postele

Inspirativní je rovněž titul Proč spíme předního světového neurovědce Matthewa Walkera. Odkrývá nejnovější poznatky z výzkumu spánku a ukazuje, že evoluce nás touto bezbrannou a neproduktivní fází denního rytmu nevybavila náhodou. Fascinujícím způsobem objasňuje vliv spánku na logické rozhodování, učení a paměť, ale také na emoce, imunitní systém, metabolismus a chuť k jídlu. Seznamte se i vy s vědeckými objevy, díky nimž pochopíte, jaký elixír zdraví, štěstí i moudrosti ve svých životech (a postelích) máme. Získáte také rady, jak odstranit různé špatné návyky a další překážky, které brání kvalitnímu spánku. Audioknihu načetl Borek Kapitančik.

Více informací o těchto i další více než stovce audioknih, které můžete až do 30. června pořídit za zvýhodněnou cenu, najdete na www.audioteka.cz.