Dlouhý: Zeman dělá věci zemanovsky. Až do extrému | E15.cz

Dlouhý: Zeman dělá věci zemanovsky. Až do extrému

Hana Filipová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Šéfem Hospodářské komory je Vladimír Dlouhý teoreticky poslední rok svého prvního volebního období. Štěstí zkusí i letos a bude znovu do čela podnikatelské organizace kandidovat. O tom, že by znovu zkusil sehnat podpisy také pro volbu prezidenta ČR, ale příliš neuvažuje. Dlouhý to řekl v rozhovoru pro E15. 

Je tedy někdo, kdo může v prezidentské volbě porazit současného prezidenta? "Nejvíc Miloše Zemana může ohrozit sám Miloš Zeman," myslí si Dlouhý s tím, že se rozhovorům na podobná témata spíše vyhýbá.

"Jsem prezidentem HK a naši členové si přejí vyrovnané vztahy i s Hradem. Mám s ním odlišné názory, jak by se měl prezident země chovat, jaké názory by měl zastávat v oblasti zahraniční politiky, to je zjevné," dodává. 

V čem se jejich názory ještě liší? Podporuje Dlouhý orientaci země na Čínu jako Zeman? "Sice jsem vítal otevření obchodních vztahů s Čínou, ale Miloš Zeman tyhle věci dělá zemanovsky. To znamená: když už, tak už, až do extrému. Vůči Číně zastáváme až příliš vstřícné stanovisko, ale efekty pro českou ekonomiku nejsou zjevné."

ROZHOVOR S PREZIDENTEM HOSPODÁŘSKÉ KOMORY VLADIMÍREM DLOUHÝM ČTĚTE V PONDĚLÍ 2. LEDNA V E15

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video