Expert na arbitráže Radek Šnábl: Arbitráží končí i úplně idiotské spory. Pár jich Česko čeká | E15.cz

Expert na arbitráže Radek Šnábl: Arbitráží končí i úplně idiotské spory. Pár jich Česko čeká

Radek Šnábl
Radek Šnábl
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Hana Filipová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Říkalo se mu Kalouskův dobrman. Někdejší ministr financí Miroslav Kalousek tak totiž svého tehdejšího úředníka, šéfa mezinárodně právního odboru ochrany investic, označoval kvůli jeho urputnosti, s níž vedl arbitrážní spory. 

“Nelichotilo mi to. Vyčítal jsem několikrát exministru Kalouskovi, že je špatný kynolog, protože já už dvacet let chovám bulteriéry a takový příměr bych byl ochoten snést. Dobrman je agresivní zvíře, které je vyšlechtěné proti lidem,” reaguje s úsměvem na otázku ohledně své nálepky Radek Šnábl.

“Přístup bulteriéra je mi bližší. Nesmí napadat, ale je-li napaden, výzvu přijme. Nijak extra mi to nevadilo, ale ani nelichotilo. Nicméně díky článku s titulkem o dobrmanovi jsem získal nové klienty. Přišli za mnou majitelé firmy, které hrozilo nepřátelské převzetí. Když jsem se ptal na jednání, zda mají právní nebo ekonomický problém, řekli jen, že by potřebovali ze všeho nejvíc toho dobrmana,” směje se.

Co nyní dělá expert na arbitráže, který za Česko bojoval v mezinárodních investičních sporech? Kde skončil před pár lety, kdy jej odvolal úřednický ministr financí Jan Fischer? A je to pomsta, když pracuje na druhém břehu?

Čtěte v rozhovoru s Radkem Šnáblem pondělním vydání deníku E15.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video