Babišovy preference po nástupu krize klesnou, míní Němcová | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Miroslava Němcová: Babišovy preference po nástupu krize klesnou

Čestmír Strakatý - Reflex.cz

Nejdříve do Senátu, pak možná na Pražský hrad v roli prezidentky. Tak vidí svou politickou budoucnost Miroslava Němcová (ODS). V pořadu Prostor X současně předpověděla, že preference hnutí ANO klesnou, až na lidi dopadnou ekonomické důsledky epidemie koronaviru. Odmítá ale, že by opozice dělala málo. Naopak věří, že i ODS bude skládat příští vládu, pokud najdou opoziční strany společnou řeč. Politička v interview také zmínila, že možná navrhne odvolání moderátora Lubomíra Veselého z Rady ČT.

Poslankyně a místopředsedkyně sněmovního volebního výboru zváží navrhnutí odvolání moderátora Lubomíra Xavera Veselého z Rady České televize. Důvodem jsou podle Němcové moderátorovy výroky na adresu novinářky Johany Hovorkové z webu Forum24. Politička však chce nejdříve znát názory dalších lidí. Šance, že by Veselý v Radě ČT skončil, prý existuje. 

Xaver Veselý vyzývá lidi k nenávisti, upozorňuje Němcová. Omluva, která ze strany moderátora přišla, podle ní nestačí, protože jeho slova už měla své dopady a vedla k věcem, kvůli kterým se Hovorková a její kolegové obrátili na právníky.

Podle Němcové byli do Rady ČT zvoleni lidé, kteří budou vyhovovat zájmům hnutí ANO a někteří poslanci ANO změnili mezi hlasováními na výboru a na plénu sněmovny své preference. Vadí jí kritika některých pořadů ČT a mluví o tlaku, který už je teď na veřejnoprávní televizi vyvíjen.

Němcová dále tvrdí, že KSČM cítí příležitost a bude se snažit tlačit na hnutí ANO, aby vyjednala kvůli podpoře rozpočtu další ústupky.

Ve hře je odvolání ministra zahraničí Petříčka, kterého KSČM dlouhodobě kritizuje, ale i přes finance v rámci rozpočtu.

Podle Němcové preference hnutí ANO klesnou, až na lidi dopadnou ekonomické důsledky epidemie koronaviru. Odmítá, že by opozice dělala málo. Naopak věří, že i ODS bude skládat příští vládu, pokud najdou opoziční strany společnou řeč.

Další rozhovory z cyklu Prostor X najdete zde >>>

Autor: Čestmír Strakatý - Reflex.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!