Z politiky jsem nezblbnul, na ironizování a vtipy už není čas, říká Dominik Feri

Video placeholde

Na ironizování a vtipy už není čas, tvrdí po ročním poslancování Dominik Feri. Říká, že ho politika trochu semlela a zvážněl. Nechce to prý odfláknout, a proto třeba hodně interpeluje. Premiér Babiš ho ale někdy nebere příliš vážně a mluví o něm jako o Kalouskovu učni. TOP 09 se prý musí spojit se Starosty a klást si vyšší cíle, i když sám se jejich naplňování zřejmě účastnit nebude. „Znovu už kandidovat nechci, mou láskou je právo,“ říká Dominik Feri.

Bývalý předseda TOP 09 Kalousek Feriho inspiruje jako rétor, nářez prý umí. To, že je slyšet daleko víc, než současný předseda strany, je podle Feriho logické, protože novináři za ním prostě chodí. Strana chtěla hlavně zastavit propad, teď je ale údajně na čase odložit staré rivality, spojit se se Starosty a nezávislými a získat i víc než 10 procent.

Poslanec říká, že v politice nezblbnul, ale zvážněl. Lidi ho prý nezvolili proto, aby vtipkoval na sociálních sítích. V Poslanecké sněmovně nicméně nechce zůstat déle, než to bude nezbytně nutné. Otevřeně říká, že znovu kandidovat nechce. Jeho láska je údajně právo. Přiznává přitom, že kontakty z politiky se mu můžou hodit. Zároveň ale odmítá, že by mu šlo jen o hodnotnou kolonku v životopisu.

Feri byl jedním z poslanců, kteří schytali kritiku kvůli novele insolvenčního zákona. Tu odmítá, okolo oddlužování se prý hraje politická hra plná demagogie. Někteří kritici podle Feriho nechápou, že někdo může vnímat i práva věřitelů, ne jen ty dlužníků. Nesouhlasí s tím, že by nová podoba zákona byla ještě horší, než ta stará. Nabízí údajně světlo na konci tunelu a celou věc zrychluje. Zároveň mluví v souvislosti s odpouštěním dluhů o neuvěřitelném morálním hazardu a špatném signálu.

Proč nechce být Dominik Feri soudcem nebo žalobcem? Jak se vyrovnává s rasistickými útoky? Pomůže novela insolvenčního zákona vyřešit situaci lidí v dluhové pasti? A kdy bude znovu interpelovat Andreje Babiše?


Další díly pořadu Prostor X můžete vidět zde >>>