Projev prezidenta Bidena: Zabráníme Rusku, aby bylo součástí světové ekonomiky | e15.cz

Americký prezident Joe Biden: Zabráníme Rusku, aby bylo součástí světové ekonomiky. Sankce budou tvrdé

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Americký prezident Joe Biden ve čtvrtek večer ve svém projevu oznámil další sankce proti Rusku. „Putin vyhlásil svou válku. Navrhli jsme sankce, které budou pro Rusko znamenat těžkou ránu a to v dlouhodobém horizontu. Je to agrese, která nemůže zůstat bez odezvy," prohlásil Biden. 

„Putin si vymyslel hrozbu a tvrdí, že tuto hrozbu porazí. Vyhlásil svou válku a okamžitě zaútoči,“ zahájil Biden proslov se slovy, že ruský prezident invazi plánoval měsíce a Spojené státy před ní varovaly. 

USA přistoupí k tvrdým sankcím proti Rusku. „Rusko zaplatí ekonomicky i institucionálně. To dokážeme zajistit,“ prohlásil Biden. Spojené státy podle něj Rusko odříznou od světových investic a také technologií. „Sankce se budou týkat oligarchů a jejich rodin. Jsou to lidé, kteří se osobně přičinili k tomuto vývoji situace,“ řekl Biden.

Video se připravuje ...
Co se děje na Ukrajině?

„Dnes je to několik hodin, co Rusko spustilo útok. Budeme přidávat další kapacity a budeme aktivovat záložní síly v Evropě. Jsme připraveni pomoci i podnikatelům. Ujišťujeme, že naše ropné společnosti nebudou využívat situace při růstu cen. Ceny budeme regulovat. Je to agrese, která nemůže zůstat bez reakce. Pokud bude Rusko potračovat v kyberútocích, jsme připraveni na odezvu,“ dodal Biden. 

„Spojené státy se z této krize vynoří mnohem silnější. Rusko za to zaplatí ekonomicky a i institucionálně, to dokážeme zajistit. Tato válka se nedá ospravedlnit. Svoboda zvítězí,“ dodal. Spojené státy podle něj Ukrajině poskytnou 150 milionů dolarů na vojenskou pomoc.

 

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video