Astronauty NASA dopraví na povrch Měsíce obří loď Starship Elona Muska | E15.cz

Astronauty NASA dopraví na povrch Měsíce obří loď Starship Elona Muska

Elonovinky

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

NASA vybrala SpaceX pro dopravu svých astronautů na povrch Měsíce. První lidé od dob Apolla, kteří se vrátí na Měsíc, tam tedy přistanou v lodi Starship. SpaceX přišlo s nejlépe hodnoceným řešením, které zároveň bylo výrazně levnější než konkurence. Podívejte se na Elonovinky z produkce Mall.tv.

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír si pro svou příští misi na Měsíc, která by se mohla uskutečnit už v roce 2024, vybral k výrobě lunárního přistávacího modulu společnost SpaceX podnikatele a vizionáře Elona Muska. Měsíční mise chce Elon Musk podnikat pravidelně, citovala ho agentura Reuters.

"Je to další krok ve vzrušující skupině kroků, který nás přivede k udržitelnému systému přistání lidí na Měsíci," uvedla vedoucí programu NASA pro lety lidí do vesmíru Kathy Ludersová.

Zprávu o tom, že SpaceX získala smlouvu s NASA za 2,9 miliardy dolarů, v přepočtu 63 miliardy korun, přinesl deník The Washington Post. SpaceX porazila konkurenční společnost Blue Origin Jeffa Bezose a dceřinou společnost firmy Leidos, podnik Dynetics.

 

 

Autor: Elonovinky

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video