Advokátka Veselnická obhajovala ruskou tajnou službu. Scházela se přitom se synem Donalda Trumpa | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Advokátka Veselnická obhajovala ruskou tajnou službu. Scházela se přitom se synem Donalda Trumpa

ČTK

Ruská advokátka Natalja Veselnická, s níž se během loňské volební kampaně setkal syn Donalda Trumpa, v minulosti hájila zájmy ruské tajné služby FSB. Napsala to dnes agentura Reuters s odvoláním na dokumenty ruských soudů.

Nejstarší Trumpův syn Donald se s Veselnickou setkal loni v červnu v New Yorku v naději, že získá kompromitující informace o Hillary Clintonové, protikandidátce svého otce v prezidentských volbách.

Veselnická obhajovala ruskou kontrarozvědku v majetkovém sporu s federální agenturou Rosimuščestvo, která spravuje státní majetek. Předmětem sporu, který se odehrál mezi lety 2005 a 2013, byly lukrativní nemovitosti na severozápadě Moskvy, píše Reuters. Na objekty si činil nárok "vojenský útvar 55002", který je v ruských dokumentech evidován jako součást FSB. Zájmy armádního útvaru prý Veselnická úspěšně obhájila.

Rusko se bude do našich záležitostí vměšovat stále, říká šéf CIA Pompeo. Vztahy jsou podle něj složité

Advokátka, která v minulých dnech dala najevo ochotu vypovídat v americkém Senátu o schůzce s Trumpem juniorem, jakékoli kontakty s ruskou vládou popírá. Skutečnost, že u soudu hájila zájmy FSB, ale podle Reuters může na americké politické scéně vyvolat nové otázky.

Z americké strany se inkriminované schůzky v newyorské Trump Tower zúčastnil i prezidentův zeť Jared Kushner a tehdejší šéf Trumpova volebního štábu Paul Manafort. Oba, stejně jako sám Trump junior, mají příští týden podstoupit výslech v právním výboru amerického Senátu. Kushnerovo pondělní dotazování má být uzavřené, středeční výslech Manaforta a Trumpova syna veřejné.

Rusko: Poláci nám odstranili pomník. Bude odveta

Z ruské strany byl schůzce v Trump Tower přítomen jistý Rinat Achmetšin, lobista s ruským a americkým pasem. V minulosti byl podle médií důstojníkem ruské armády a působil i v sovětské špionáži.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!