Babiš se krátce potkal s Trumpem. V Česku jsou skvělí lidé, řekl mu americký prezident | E15.cz

Babiš se krátce potkal s Trumpem. V Česku jsou skvělí lidé, řekl mu americký prezident

Premiér Andrej Babiš na Pařížském mírovém fóru (11. 11. 2018)
Premiér Andrej Babiš na Pařížském mírovém fóru (11. 11. 2018)
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Český premiér Andrej Babiš využil ceremonii v Paříži u příležitosti stého výročí konce první světové války ke krátkému rozhovoru s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Ten podle Babiše ocenil české obyvatele. Předseda vlády to řekl českým novinářům ve francouzské metropoli.

"Řekl mi, že v České republice jsou great people (skvělí lidé)," prohlásil Babiš. Dodal, že se Trumpovi zmínil o tom, že Česko v rámci Evropy dosahuje skvělých výsledků.

Babiš se spolu s manželkou Monikou na sobotní večeři pořádané francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem seznámil s první dámou USA Melanií Trumpovou. Dnes pak využil možnosti, kdy byl Trump přítomen na ceremonii, a oslovil ho. "Bylo to fajn," dodal o schůzce.

Babiš, který v Paříži zastupuje českého prezidenta Miloše Zemana, měl příležitost během soboty hovořit s řadou zahraničních předáků. Například senegalský prezident Macky Sall mu řekl, že se jeho země zajímá o české cvičné letouny L-39NG, které v polovině října jako novinku představilo Aero Vodochody. Podobný zájem má také Thajsko.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.