Bannon: Ultrapravicoví vlastenci jsou novou elitou Evropy | E15.cz

Bannon: Ultrapravicoví vlastenci jsou novou elitou Evropy

Steve Bannon
Steve Bannon
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Ultrapravicoví vlastenci jsou novou evropskou elitou. Na konferenci evropské krajní pravice v Římě to prohlásil někdejší hlavní stratég Bílého domu Steve Bannon. Podle italského ministra vnitra Mattea Salviniho jsou mezi ultrapravicovými politiky "skuteční ochránci evropských hodnot".

Na konferenci, kterou podle agentury AP pořádala jedna z menších stran italské krajní pravice, byl Bannon dotázán, zda sílící ultrapravicové populistické hnutí je novou elitou. "Vlastenci v tomto populistickém hnutí jsou novou elitou", odpověděl Bannon, který ve vládním týmu působil v prvních sedmi měsících mandátu Donalda Trumpa. Právě takoví vlastenci čelí podle něj vlivu Bruselu na evropském kontinentu.

Jedním z chvályhodných modelů je podle Bannona nynější italská vláda, která je u moci sedm měsíců. Její člen a místopředseda Salvini, který stojí v čele pravicové protiimigrační Ligy, v projevu prohlásil, že ultrapravicové politické centrum obsahuje "skutečné ochránce evropských hodnot".

Květnové volby do evropského parlamentu nabízejí pravici "možnost vyslat do parlamentu sílu, která není socialistická," řekl Salvini.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video