Berlín nemá kde ubytovat azylanty, pronajme si 10 tisíc hotelových lůžek | E15.cz

Berlín nemá kde ubytovat azylanty, pronajme si 10 tisíc hotelových lůžek

Uprchlíci v berlínském registračním centru
Uprchlíci v berlínském registračním centru
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Berlínská radnice si chce pronajmout od hotelového řetězce Grand City Hotels 10.000 lůžek pro dlouhodobé ubytování běženců. Náklady by měly činit zhruba 18 tisíc eur za lůžko ročně (490 tisíc korun). Radnice tak chce řešit problém s nedostatkem ubytovacích kapacit pro uprchlíky, kteří do německé metropole přicházejí.

Do Berlína loni dorazilo téměř 80 tisíc běženců a letos jich radnice očekává dalších 30 tisíc. Klasické ubytovací kapacity přitom jsou už dlouho vyčerpány a vedení města muselo zabrat pro ubytovací účely 50 sportovních hal. Improvizovaný uprchlický tábor vznikl také v hangárech zrušeného letiště Tempelhof, kde nyní žije na sedm tisíc běženců.

Město nyní hledá nové možnosti pro ubytování uprchlíků. Už v listopadu si pronajalo nevyužívaný hotel President ve čtvrti Schöneberg, do kterého nastěhovalo 500 běženců.

Nyní jedná o pronájmu lůžek v celkem 22 hotelích rozmístěných po celém městě. Radnice předpokládá, že pronájem bude několikaletý, vyčlenilo pro tyto účely z rozpočtu celkem 600 milionů eur (16,2 miliardy korun).

Stabilní příjem pro hotel

Dlouhodobý kontrakt s městem totiž zajistí skupině Grand City Hotels stabilní vytížení až 95 procent kapacity
Podle deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung je pronájem výhodný i pro hotelový řetězec, přestože cena za ubytování 50 eur za lůžko a noc bude nižší než obvykle.

Dlouhodobý kontrakt s městem totiž zajistí skupině Grand City Hotels stabilní vytížení až 95 procent kapacity, zatímco obvykle se průměrná roční vytíženost berlínských hotelů pohybuje mezi 60 a 65 procenty kapacity.

Německo se potýká s nejsilnější uprchlickou vlnou od konce druhé světové války. Loni do země přišlo 1,1 milionu běženců. Němečtí politici nyní hledají způsob, jak počet příchozích výrazně snížit, podle nich byl loňský výkon mimořádný a dlouhodobě není možné tak velké množství imigrantů přijímat a úspěšně integrovat do společnosti.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video