Blízko amerického Fergusonu postřelili dva agenty FBI | E15.cz

Blízko amerického Fergusonu postřelili dva agenty FBI

Blízko amerického Fergusonu postřelili dva agenty FBI
Policista ve Fergusonu
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

U amerického St. Louis, které je dějištěm demonstrací kvůli případu zastřelení černošského mladíka bělošským policistou, dnes byli postřeleni dva agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Dosud není jasné, zda střelba na příslušníky FBI má spojitost s nynějšími nepokoji v oblasti.

Regionální televize KSDK patřící NBC uvedla, že agenti byli postřeleni kolem 03:15 tamního času (10:15 SEČ) v domě na severu okresu St. Louis, jen několik kilometrů od nepokojného předměstí St. Louis Fergusonu.

Protesty ve Fergusonu nekončí, policie zadržela 44 lidí

FBI na místě zasahovala proti muži, jenž se v domě zabarikádoval. Oba federální agenti utrpěli zranění, která je neohrožují na životě.

Místní úřady se potýkají s částečně násilnými protesty, které propukly poté, co porota ve Fergusonu v pondělí rozhodla neobvinit bělošského policistu, který v srpnu zastřelil neozbrojeného černošského mladíka podezřelého z krádeže, který prý policistu napadl. Protesty jsou namířeny mimo jiné proti policejnímu násilí a údajnému nespravedlivému zacházení s lidmi tmavé pleti.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!