Brusel se k východoevropským státům chová povýšeně, míní německý ministr vnitra | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Brusel se k východoevropským státům chová povýšeně, míní německý ministr vnitra

Brusel se k východoevropským státům chová povýšeně, míní německý ministr vnitra
Nový německý ministr vnitra Horst Seehofer
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Nový německý ministr vnitra Horst Seehofer obvinil Evropskou unii, že při jednání s východoevropskými zeměmi o přerozdělování migrantů zaujímá povýšený postoj. Seehofer to uvedl v rozhovoru s listem Die Welt am Sonntag.

Předseda konzervativní Křesťanskosociální unie (CSU) Seehofer se snaží ukázat, že jeho strana zaujímá nesmlouvavý postoj v otázkách migrace. Již dříve uvedl, že chce usilovat například o rychlejší deportace neúspěšných žadatelů o azyl, především těch, kteří spáchali trestný čin nebo jsou považováni za nebezpečné.

V nejnovějším rozhovoru bývalý bavorský premiér Seehofer vyzval k prodloužení kontrol na německých hranicích, dokud Evropská unie nebude schopna ochránit své vnější hranice. A EU také kritizoval za "moralizující" tón, jímž mluví s východoevropskými zeměmi, které odmítají přijímat žadatele o azyl na základě kvót na přerozdělovaní migrantů.

Merkelová s Macronem se dohodli na reformě eurozóny, plán představí v létě

"Takový přístup je kontraproduktivní. Každá země má svou hrdost," podotkl předseda CSU, která je sesterskou stranou Křesťanskodemokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové.

"Evropská unie je často povýšená. Musíme vložit více energie do dialogu o přerozdělování uprchlíků, Pokud budeme vyjednávat trpělivě, většina zemí (to) podpoří," řekl.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!