Část vedení Samsung Group nabízí kvůli korupčnímu skandálu rezignaci | E15.cz

Část vedení Samsung Group nabízí kvůli korupčnímu skandálu rezignaci

Jay Y. Lee
Jay Y. Lee
• 
ZDROJ: reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Dva členové vedení jihokorejské společnosti Samsung Group nabídli rezignaci, aby přijali odpovědnost za podíl na korupčním skandálu kolem jihokorejské prezidentky Pak Kun-hje. Demisi podle tiskové agentury Jonhap nabídli místopředseda představenstva Čche Ki-song a předseda Čchang Čung-ki.

Jihokorejská zvláštní prokuratura již dříve označila oba za podezřelé ve vyšetřování skandálu, v jehož důsledku byl minulý týden zadržen šéf společnosti Samsung Group I Če-jong.

Agentura Jonhap neuvedla, zda dotyční představitelé oficiálně předložili rezignaci. Podle agentury Reuters není ani jasné, zda ve firmě chtějí zůstat v nějaké jiné funkci. Samsung zprávu zatím nekomentoval.

Jihokorejskou prezidentku Pak Kun-hje v prosinci kvůli korupčnímu skandálu dočasně odvolal parlament. O jejím dalším setrvání ve funkci definitivně rozhodne ústavní soud, který už začal záležitost projednávat. Důvodem odvolání prezidentky je její kontakt s důvěrnicí Čche Son-sil, která zřejmě dostala možnost zasahovat do státních záležitostí, ačkoli neměla žádnou oficiální funkci. Přítelkyně hlavy státu čelí i podezření, že s využitím svých vazeb na prezidentku nutila jihokorejské firmy, aby darovaly peníze nadacím, které ona sama řídila.

Prokurátoři tvrdí, že společnost Samsung Group vyplatila organizacím spojeným s přítelkyní prezidentky celkem 43 miliard wonů (téměř miliardu korun), aby získala vládní podporu pro kontroverzní spojení firem Samsung C&T a Cheil Industries.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.