Důchod v USA: Přestěhujte se do Nebrasky, radí průzkum | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Chystáte se na důchod v USA? Přestěhujte se do Nebrasky, radí průzkum

Štěpán Kult

Štěpán Kult

Průzkum poradenské společnosti Bankrate napříč všemi státy USA ukazuje jako nejlepší zemi pro důchod Nebrasku. Stát na středozápadě Spojených států letos porazil i tradiční důchodové ráje, jako jsou například Florida nebo Nevada. Analýza hodnotila u jednotlivých států pět kritérií včetně cenové dostupnosti a míry kriminality.

„Pokud sníte o odchodu do důchodu v tradičních rájích, jako je Florida, Arizona a Nevada, máme pro vás jedno slovo: Nebraska,“ napsal deník USA Today. Důvodem, proč průzkum dává Nebrasku na první místo, je celkově zdravý životní styl jeho obyvatel, který je v Americe osmý nejlepší, navíc podle zprávy Agentury pro výzkum a kvalitu zdravotnictví AHRQ má Nebraska lepší kvalitu zdravotní péče než dvě třetiny ostatních států USA. 

Analýza v tomto pořadí posuzovala cenovou dostupnost, zdravý životní styl, podnebí, kulturu a míru zločinnosti. Šestnáctý největší a třicátý sedmý nejlidnatější stát USA s počtem obyvatel okolo dvou milionů je podle průzkumu 14. cenově nejdostupnější. 

Stát přihrál exekutorům tisíce důchodců

„Když Američané uvažují o odchodu do důchodu, jako první se jim Nebraska nevybaví,“ řekl pro deník USA Today Adrian Garcia, datový analytik Bankrate.com. „Pokud ale hledáte místo s vysokou mírou cenové dostupnosti a zdravého životního stylu, můžete se do Nebrasky snadno zamilovat,“ dodal. 

Nebraska má podle průzkumu devatenáctou nejnižší míru kriminality v zemi. Kultura je v Nebrasce na 21. místě. Nicméně v jednom segmentu výrazně zaostává. Nejhorší hodnocení získala za počasí, skončila na 30. místě. Ve státě jsou totiž až příliš velké skoky mezi horkým létem a studenou zimou, které důchodcům podle průzkumu neprospívají. Nejlepší počasí je podle průzkumu na Hawaii.

Už za rok budou Američané volit prezidenta. Kdo jsou Trumpovi vyzyvatelé?

Evropští turisté objevují Gruzii. Zájem Čechů nastartovala přímá letecká linka

Podívejte se na snímky z Nebrasky:

 

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!