Číňané vstupují do Tesly, Tencent utratil miliardy | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Číňané vstupují do Tesly, Tencent utratil miliardy

ČTK

Čínský technologický gigant Tencent Holdings se stal jedním z pěti největších akcionářů amerického výrobce elektromobilů Tesla. Automobilka oznámila, že čínská firma koupila za 1,78 miliardy USD (44,3 miliardy korun) pět procent jejích akcií. Tencent výrazně investuje do elektromobilů kvůli zpřísňování emisních pravidel v zemi.

Tencent je známý hlavně díky své mobilní aplikaci WeChat, investuje však do mnoha sektorů, včetně hazardních her, zábavy, cloudových služeb nebo internetového finančnictví. Nyní vlastní 8,2 milionu akcií Tesly.

Největším akcionářem Tesly je její zakladatel Elon Musk, jenž koncem loňského roku vlastnil ve firmě 21 procent akcií. Dalšími velkými akcionáři jsou investiční společnosti Fidelity, Baillie Gifford a T. Rowe Price.

Elon Musk představuje Tesla Model 3

Investice čínské firmy poskytne americké automobilce hotovost potřebnou ke zvýšení objemu výroby a zahájení prodeje nového vozu s názvem Model 3, který má být určen pro masový trh.

Nový model je součástí snahy přeměnit Teslu z výrobce luxusních aut na firmu zaměřenou na udržitelnou energii, která prodává elektromobily mnohem většímu počtu zájemců, nabízí vybavení pro výrobu elektřiny ze slunce a velké baterie, které jsou schopny uchovávat elektřinu pro domácnosti a úřady.

Musk chce lidskou mysl převést do jedniček a nul. Má tím zabránit dominanci umělé inteligence

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!