Čínská automobilka Geely prudce zvýšila zisk, pomohly znalosti Volva | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Čínská automobilka Geely prudce zvýšila zisk, pomohly znalosti Volva

ČTK

Čínská automobilka Geely Automobile Holdings v prvním pololetí zvýšila čistý zisk o 128 procent na 4,34 miliardy jüanů (14,4 miliardy Kč). Je to nejrychlejší růst zisku za osm let.

Zasloužily se o to především osobní vozy navržené ve spolupráci se švédským Volvem, které si získaly čínské motoristy. Na čínském automobilovém trhu, který je světovou jedničkou, je zájem především o sedan GC9 a sportovní užitkový vůz Boyue.

V letošním roce hospodaření firmy zatím překonává očekávání. Analytici investiční společnosti CCB International očekávali, že čistý zisk vystoupí na 3,61 miliardy jüanů. Před rokem činil zisk 1,91 miliardy jüanů.

Volvo prohloubí spolupráci s čínským majitelem, automobilce Geely dodá motory

Odbyt se v pololetí zvýšil o 89 procent, přičemž firma zvýšila prodejní cíl na 1,1 milionu motorových vozidel z loňských 766.000.

Mateřská společnost Zhejiang Geely Holding Group, která převzala Volvo Car v roce 2010, letos získala 49,9 procenta akcií na malajsijské automobilce Proton. Jedním z dalších plánů je uvedení třetí značky - Lynk & Co - na trhy vyspělých ekonomik, v první řadě v Evropě a ve Spojených státech.

Spekulace médií, že se Geely chystá učinit nabídku na převzetí automobilky Fiat Chrysler (FCA), čínská společnost dnes podle agentury Reuters popřela.

 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!