Čínské povodně a sesuvy už mají 45 obětí, k zemi se blíží tajfun | E15.cz

Čínské povodně a sesuvy už mají 45 obětí, k zemi se blíží tajfun

záplavy v Číně,
záplavy v Číně,
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nejméně 45 obětí už mají za poslední týden záplavy a sesuvy půdy, které postihly jižní Čínu. Dalších 21 osob je pohřešováno. K jižní oblasti země se také blíží tajfun Rammasun, který si na Filipínách vyžádal nejméně 54 obětí a 100 zraněných. K čínské pevnině má dorazit dnes odpoledne nebo večer místního času (kolem poledne či odpoledne SELČ). Informovala o tom agentura AP.

Jako první sílu tajfunu pocítí ostrov Chaj-nan u jižního pobřeží Číny a provincie Kuang-tung. Tajfun podle meteorologů nad mořem zesílil a pevninu může zasáhnout s větrem až o síle 180 kilometrů v hodině. Mohl by tak být nejsilnější, jaký zasáhl Chaj-nan za posledních 40 let. Tento ostrov patří mezi turisty nejvyhledávanější místa v Číně; ročně přiláká miliony návštěvníků.

V provincii S'-čchuan se ve čtvrtek odpoledne sesunulo ze svahu kamení a půda, které zasáhly nákladní automobil a čtyři osobní vozidla na dálnici. Zahynulo 11 lidí a dalších 19 bylo zraněno.

K nejhůře postiženým patří provincie Kuej-čou a Chu-nan. Podle údajů čínské vlády silné deště a s nimi spojené záplavy a sesuvy půdy zničily téměř 9300 domů a dalších 63000 bylo poškozeno. Déšť také poškodil 384.000 hektarů plodin a způsobil ekonomické škody v hodnotě v přepočtu 840 milionů dolarů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.