Daimler používal k obcházení emisních testů v USA speciální software | E15.cz

Vše o inovacích

Vše o  inovacích Vstoupit do speciálu

Daimler používal k obcházení emisních testů v USA speciální software

Daimler používal k obcházení emisních testů v USA speciální software
Daimler
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Naftové automobily z německého koncernu Daimler byly vybaveny několika softwarovými funkcemi, které byly zřejmě vyvinuty pouze proto, aby vozy prošly emisními testy ve Spojených státech. Informoval o tom německý list Bild am Sonntag s odvoláním na dokumenty amerických vyšetřovatelů.

Jednou z funkcí podle listu například bylo vypnutí systému pro snižování emisí po ujetí 26 kilometrů. Další funkce pak sloužila ke zjišťování toho, zda je automobil testován. Inženýři automobilky Daimler přitom podle listu v interní e-mailové komunikaci vyjadřovali pochybnosti o tom, zda jsou takovéto funkce legální.

Volkswagen uzavřel další spor, zaplatí státu New Jersey přes miliardu

Daimler čelí kvůli emisím naftových automobilů vyšetřování ve Spojených státech i v Německu. Koncern již dříve uvedl, že tato vyšetřování by mohla vyústit ve značné pokuty a svolávání vozů.

Naftové automobily se dostaly do centra pozornosti kvůli aféře německého koncernu Volkswagen kolem manipulací s testy emisí oxidů dusíku. Volkswagen v září 2015 v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že software umožňující manipulovat s testy nainstaloval do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!