Volkswagen uzavřel další spor, zaplatí státu New Jersey přes miliardu | E15.cz

Volkswagen uzavřel další spor, zaplatí státu New Jersey přes miliardu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Německý automobilový koncern Volkswagen se dohodl, že zaplatí 69 milionů dolarů (1,5 miliardy korun) za urovnání žalob amerického státu New Jersey souvisejících se skandálem kolem falšování testů emisí. Dohoda o urovnání odstraňuje jeden z posledních velkých právních problémů, kterým Volkswagen ve Spojených státech kvůli emisní aféře čelí.

"Je to další důležitý krok vpřed pro naši firmu i pro naše akcionáře," uvedla automobilka.

Americká agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) předloni v září Volkswagen obvinila, že do vozů s naftovým motorem instaloval software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku. Volkswagen následně přiznal, že software po celém světě umístil do asi 11 milionů naftových aut. Skandál se týká i zhruba 1,2 milionu vozů Škoda Auto.

Volkswagen se již celkově dohodl, že na řešení emisního skandálu ve Spojených státech vynaloží až 25 miliard dolarů (zhruba 543 miliard korun). Tato částka zahrnuje náklady na řešení požadavků regulačních orgánů a státních úřadů i na odškodnění majitelů a prodejců naftových aut umožňujících manipulaci s testy emisí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video