Další Bush americkým prezidentem? Kandidaturu prý zvažuje Jeb Bush | E15.cz

Další Bush americkým prezidentem? Kandidaturu prý zvažuje Jeb Bush

Další Bush americkým prezidentem? Kandidaturu prý zvažuje Jeb Bush
Jeb Bush
• 
ZDROJ: http://rightweb.irc-online.org/

ČTK

Bývalý guvernér amerického státu Florida Jeb Bush prý chce být příštím prezidentem Spojených států. Myslí si to alespoň jeho bratr, bývalý americký prezident George Bush mladší. Posílil tak spekulace, že rodina Bushových má opět v úmyslu obsadit nejvyšší post v zemi, napsal britský deník The Daily Telegraph.

Jeb Bush by údajně mohl být jedním z těch republikánských kandidátů na prezidenta, který by měl šanci porazit pravděpodobnou kandidátku demokratů, bývalou americkou ministryni zahraničí Hillary Clintonovou. Prezidentské volby se v USA konají na podzim roku 2016.

Samotný Jeb Bush zatím kandidaturu neoznámil a stále ji prý zvažuje. Jeho starší bratr George je přitom jedním z těch, kteří ho vyzývají, aby se o prezidentské křeslo ucházel. „Bavili jsme se o tom. Já jsem samozřejmě tlačil na to, aby kandidoval. On říkal, že se ještě nerozhodl,“ uvedl George Bush mladší. „Myslím, že chce být prezidentem. A myslím, že by byl skvělým prezidentem,“ dodal.

Větší intelektuál, než jeho bratr

Jeb Bush je považován za mnohem většího intelektuála, než je jeho starší bratr. A jeho postoje v rámci republikánské strany byly vždy považovány spíše za umírněné. Mluví plynně španělsky a jeho žena je mexického původu. Někteří z republikánských představitelů si proto myslí, že by mohl zaujmout i hispánské voliče, kteří volí převážně demokraty.

Na druhou stranu ale mnoho Američanů má stále ještě v živé paměti vládu jeho bratra George, která byla poznamenána dvěma válkami a ekonomickou recesí. Takže Jebovi propojení s rodinou Bushových může naopak i uškodit, poznamenal britský deník.

Jestliže ale bude Jeb Bush kandidovat a nakonec i zvítězí, ujal by se prezidentské funkce osm let po svém bratrovi a 24 let po svém otci. Bývalý floridský guvernér se prý ohledně své kandidatury rozhodne na konci roku. Ve stejnou dobu se plánuje vyslovit i jeho případná soupeřka Hillary Clintonová.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!