Další vlna sankcí. USA postihly sedm lidí z krymské ropné firmy | E15.cz

Další vlna sankcí. USA postihly sedm lidí z krymské ropné firmy

Washington
Washington
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK, vag

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Spojené státy dnes rozšířily seznam ruských činitelů, proti nimž uplatňují sankce za anexi Krymu. Ojevila se na něm jména sedmi pracovníků krymské ropné a plynárenské společnosti Černomorněftěgaz. Americké firmy s nimi nesmějí obchodovat, jejich účty v USA banky zmrazí a ministerstvo zahraničí jim nevydá víza ke vstupu do USA.

Spojené státy a Evropská unie po ruské anexi vydaly seznam osob, převážně ruských, ukrajinských a krymských politiků, kterým zakázaly vstup na své území a zmrazily jim majetek. Černý seznam Spojené státy od té doby několikrát rozšířily.

K rozsáhlejším ekonomickým sankcím se západní státy neodhodlaly. Washington i Brusel daly Moskvě na vědomí, že tvrdá opatření by následovala po ruském útoku na východ Ukrajiny.

Protiruské sankce schválil v prvních dubnových dnech americký Kongres současně se zákonem o finanční pomoci Ukrajině. Kyjev podle něj obdrží okamžitou pomoc ve výši jedné miliardy dolarů (asi 20 miliard korun).

Autor: ČTK, vag

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.