Desítky britských podnikatelů vyzvou vládu k novému referendu o brexitu | e15.cz

Desítky britských podnikatelů vyzvou vládu k novému referendu o brexitu

brexit
brexit
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Více než padesát představitelů britské podnikatelské sféry podepsalo otevřený dopis, který vládu vyzývá, aby vypsala druhé referendum o odchodu Británie z Evropské unie. S odvoláním na své zdroje o tom dnes informovala televizní stanice Sky News. Dopis by se podle ní měl objevit v neděli na stránkách listu The Sunday Times.

Mezi signatáři jsou podle Sky News mimo jiné James Daunt, ředitel společnosti Waterstones, která provozuje řetězec knihkupectví v Británii a některých dalších zemích EU, Justin King, bývalý šéf společnosti provozující supermarkety Sainsbury's, která je ve svém oboru druhá největší v Británii, či sir Mike Rake, bývalý předseda představenstva telekomunikační společnosti BT Group.

Dopis podle Sky News podepsali především zakladatelé, ředitelé a další vysoce postavení představitelé soukromých podniků, neboť představitelé podniků s podílem státu se zdráhají veřejně prezentovat své politické názory.

Otevřený dopis podle Sky News varuje, že současné návrhy řešení brexitu, o kterých Londýn s Bruselem jedná, nezajistí bezproblémový obchod po 29. březnu příštího roku, kdy by měla Británie evropský blok opustit.

Padesátka vysoce postavených podnikatelů proto vyzývá, aby o vyjednaných podmínkách brexitu nechala britská vláda rozhodnout všechny britské občany. Dokument by měl podle Sky News odstartovat novou kampaň za druhé referendum s názvem Byznys pro lidové hlasování.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery