Evropská unie pošle Makedonii na pomoc s migrací další miliony eur | E15.cz

Evropská unie pošle Makedonii na pomoc s migrací další miliony eur

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dalších deset milionů eur (270 milionů korun) pošle Evropská unie Makedonii na pomoc se zvládáním migrační krize. Rozhodla o tom Evropská komise. Prostředky jsou určeny na zlepšení ochrany hranic a registraci migrantů, nikoli na stavbu plotu, zdůraznila EK. Makedonský prezident se dnes účastní mimořádného summitu zemí visegrádské čtyřky (V4) v Praze, který se týká mimo jiné právě řešení migrační krize.

Poskytnuté prostředky jsou určeny na lepší zabezpečení hranic této balkánské země, nikoliv na stavbu plotu, uvedla mluvčí komise. Jde o to hranice chránit, nikoli uzavřít, dodala. Novou bariéru z ostnatého drátu začala Makedonie budovat na svých hranicích s Řeckem minulé pondělí, aby lépe zabránila migrantům v nelegálních příchodech na své území.

Dvoumilionovou balkánskou zemí prošly od loňského roku na cestě z Turecka přes Řecko do střední a severní Evropy tisíce migrantů. Pomoc Makedonii a Bulharsku je také jedním z hlavních témat dnešního mimořádného summitu zemí visegrádské čtyřky (Česko, Maďarsko, Polsko, Slovensko) v Praze. Makedonii na něm zastupuje prezident Ďorge Ivanov. K výstavbě plotu na hranicích Makedonie a Bulharska s Řeckem vyzval mimo jiné i maďarský premiér Viktor Orbán.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video